Jedziesz w podróż? Wybierz odpowiednią polisę

Polisa ubezpieczeniowa dla osób wybierających się w podróż służbową czy na wymarzone wakacje to jedna z propozycji przygotowanych przez wiele firm ubezpieczeniowych. Zanim wybierzemy odpowiedni wariant warto dokładnie je porównać i wybrać najkorzystniejszy.

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Z tym pytaniem zmierzyć musi się każdy przed zakupem konkretnej oferty, a warto wiedzieć że wybór jest naprawdę duży. Podstawowe warianty ubezpieczenia podróżnych to oczywiście gwarantowana pomoc medyczna, związana z finansowaniem leczenia poza granicami oraz ewentualnym transportem medycznym do kraju. Ale to nie wszystko, bo firmy świadczące ubezpieczenia dla podróżnych stale rozwijają swoje oferty, aby dopasować je do potrzeb i oczekiwań swoich klientów.

Ubezpieczenie przed podróżą, czyli na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Świetnym rozwiązaniem jest dokładne porównanie ofert i wybranie najkorzystniejszego wariantu. Wsparcie assistance to doskonały sposób, aby zyskać merytoryczne wsparcie, także telefoniczne. Wbrew pozorom to super opcja. W ramach assistance można uzyskać wsparcie tłumacza, a także pomoc w znalezieniu najbliższej placówki medycznej.

Dobrze, jeśli polisa obejmuje ubezpieczenie bagażu, a także podróż lotniczą. W zależności od wariantu podróżny może uzyskać odszkodowanie w przypadku opóźnienia samolotu czy zwrot kosztów, gdy dojdzie do sytuacji, że lot w ogóle nie zostanie zrealizowany.

Fajnym wariantem jest wybór ubezpieczenia pozwalającego odzyskać poniesione koszty, gdy ze względu na ważne przyczyny nie doszło do realizacji wyjazdu. W takich sytuacjach ubezpieczyciel wskazuje, jakie ważne przyczyny uprawniają do zwrotu kosztów.

 

 

Related Posts

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/