Wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela w polisach turystycznych

Dbając o własne interesy firmy ubezpieczeniowe zawierają w polisach informacje o zakresie ubezpieczenia oraz ograniczeniach odpowiedzialności nawet po wykupieniu polisy. Nie chodzi tu o działanie na szkodę turysty, lecz o zabezpieczeniu firmy przed sytuacjami, w których konsument mógłby żądać wypłaty ubezpieczenia wtedy, gdy sam i celowo wyrządził szkodę lub nadużył ubezpieczenia świadomie, do własnych celów. W jakich sytuacjach polisa może nie pokryć zobowiązania?

Wyłączenie ubezpieczenia – tzw. klauzula alkoholowa

Wypadki pod wpływem alkoholu to niestety w dalszym ciągu dość częsty powód kolizji drogowych czy uszkodzenia mienia. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się wyłączyć odpowiedzialność za szkody powstałe w związku ze spożyciem alkoholu. Dla firm jest to duże zabezpieczenie, natomiast jeśli wiesz, że podczas wyjazdu może zdarzyć się, że wypijesz więcej alkoholu, to warto zwrócić uwagę na polisy, w których takiego wyłączenia nie dokonano. Warto także zwrócić uwagę na to, że w różnych firmach inaczej można podchodzić do kwestii trzeźwości, bo jedni wymagają całkowitej abstynencji, inni dopuszczają nieznaczne przekroczenie wartości do ustalonego w polisie poziomu.

A co z chorobami przewlekłymi?

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, to oczywiście nie dyskwalifikuje Cię z możliwości skorzystania z polisy turystycznej. Jednak przed jej zakupem warto przyznać się do wszystkich chorób, z którymi zmagasz się obecnie lub które zdiagnozowano w przeszłości. Dlaczego? Jeśli tego nie zrobisz, a podczas pobytu za granicą dojdzie do nawrotu choroby, to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

 

 

 

Related Posts

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/