Wyjazd na urlop jest zawsze dużym przeżyciem. Ale żeby uchronić się przed niespodziewanym warto skorzystać z oferty firm ubezpieczeniowych, które pozwalają zabezpieczyć się przed wyjazdem. Dostępne na rynku propozycje są bardzo ciekawe i korzystne dla podróżnych, ale trzeba znaleźć dobry wariant. Co zawierają polisy ubezpieczenia turystycznego i jak wybrać najlepsze?

Co obejmuje polisa?

Podstawą każdej polisy turystycznej jest ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala korzystać z opieki medycznej poza granicami kraju. To świetne rozwiązanie, szczególnie, że ochrona zdrowia w ramach NFZ nie działa poza granicami. Również EKUZ nie w każdej sytuacji będzie pokrywało wszystkie świadczenia, a wystawiona za leczenie faktura poza granicami może być naprawdę kosztowna i znacznie nadwyrężyć budżet domowy.

Niektóre warianty polisy pozwalają zabezpieczyć także inne nieprzewidziane zdarzenia, zapewniając ubezpieczenie OC i NNW, a nawet ubezpieczenie bagażu czy opóźnienia samolotu.

Zanim kupisz polisę…

Przed zakupem polisy należy dokładnie poznać oferty i porównać poszczególne aspekty. W pierwszej kolejności uwagę zwrócić należy na OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W poszczególnych firmach OWU może dość znacznie różnić się od siebie, a czasem potencjalnie korzystna niższa cena może wiązać się z ograniczonym zakresem ochrony. Istotną kwestią są także kwoty, do wysokości których ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć koszty.

Poza zakresem ubezpieczenia należy równie dużo uwagi poświęcić kwestiom związanym z wyłączeniem odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jest to sekcja, która pozwala zabezpieczyć interesy firmy ubezpieczeniowej przed celowym działaniem na szkodę firmy osób korzystających z polisy.

 

 

 

Related Posts

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/