EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to pewna forma zabezpieczenia, która obowiązuje, jednak wyłącznie na terytorium krajów Unii Europejskiej. Pomimo że zapewnia ona dostęp do opieki zdrowotnej, to przed wyjazdem warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Sprawdzimy!

EKUZ to nie wszystko

Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala korzystać z opieki zdrowotnej, jednak wyłącznie w jej podstawowym zakresie. Oznacza to, że owszem, możliwe jest skorzystanie z pomocy lekarskiej w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach tak samo, jak korzystają mieszkańcy danego kraju. Jednak jest tu mały haczyk – w niektórych krajach nawet obywatele mają obowiązek częściowego uczestnictwa w wybranych kosztach leczenia, zatem jeśli podróżując postawimy wyłącznie na EKUZ, to tak samo będziemy musieli partycypować w określonych wydatkach.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Wyjściem z sytuacji może być zakup dodatkowego ubezpieczenia jeszcze przed planowanym wyjazdem. Firmy ubezpieczeniowe w swoich ofertach posiadają różnorodne warianty takiego ubezpieczenia, zatem bez problemu można dopasować odpowiednie do potrzeb rozwiązanie.

Z całą pewnością na zakup polisy zdecydować należy się wtedy, gdy wyjeżdżamy w dość egzotyczne części świata. Mimo że w niektórych rejonach musimy wcześniej zabezpieczyć się szczepieniami, to i tak warto wykupić odpowiednią polisą. Zabezpieczenie przydać się może np. w sytuacjach, gdy w kraju, do którego wyjeżdżamy opieka zdrowotna nie jest rozwinięta na wystarczającym poziomie.

 

Related Posts

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/